(Tire Pressure Monitoring System) vagy RDKS (Reifendruckkontrollsystem)
Műhelyünkben, a TPMS vagy RDKS rendszerű defektvisszajelzővel
Néhány sorban leírjuk, hogy miért is ennyire fontos ez!
ellátott autók is könnyedén szervizelhetőek. Biztosítjuk a legjobb szakértői gárdát, és technológiai hátteret az ügyfelek biztonsága érdekében.
Az elmúlt években egyre inkább elterjedtek, de az Európai Unió ECE R 64-es rendelete nyomán 2014. november 1-jétől minden, az Unióban újonnan forgalomba helyezett gépjárműnek rendelkeznie kell ezzel a biztonsági rendszerrel. A guminyomás ellenőrző rendszereknek két típusa létezik, az indirekt és a direkt. Kezdetben főként az indirekt guminyomás ellenőrző rendszert alkalmazták, mára pedig már egyre nagyobb teret hódítanak a direkt, külön szenzorokkal felszerelt rendszerek.
A rendszer előnye, hogy az ABS-szenzor jeleit használja, emiatt nincs szükség külön érzékelőre.
A direkt rendszer felépítése komplexebb, ugyanakkor részletesebb és pontosabb adatokat szolgáltat.
Ez a konstrukció a következők alapján épül fel: minden egyes kerék tartalmaz egy nyomásérzékelő-szenzort. A mért adatok 0.1 bar pontossággal rádiófrekvencián kerülnek továbbításra a központi egység felé. Bizonyos autóknál elő is tudjuk hívni a mért adatokat: ellenőrizhetjük a pontos nyomást és akár az abroncshőmérsékleteket. Ez a rendszer egy küszöbértékre van beállítva, amit ha elér a guminyomás, akkor a műszerfalon megjelenik a TPMS sárga ikonja.
A TPMS alkalmazásának célja kettős: elsőként növeli a biztonságot, hiszen a kimutatások szerint sok baleset történik amiatt, hogy rossz guminyomással közlekednek az autósok. A másik cél pedig a fogyasztás megfelelő szinten tartása és a környezetvédelem. Nem mindegy ugyanis, hogy a gyárihoz képest pl. 30 százalékkal kisebb guminyomással autózunk. Ebben az estben nemcsak több üzemanyagot égetünk el, hanem a gumi is intenzívebb kopásnak van kitéve.
TPMS szelep és csara áraink:
szelepek programozása,tanítása 3 990,-ft/db
TPMS univerzális szelep ára:14,990,-ft/db